Írások : Tiszadobi Gyermek horgásztábor 2008 |
Tiszadobi Gyermek horgásztábor 2008
2008.09.02. 08:28
Tizedik éve, tizenhatodik alkalommal rendezte meg 2008-ban a Megyei Szövetség és a Tiszadobi Tiszavirág Horgászegyesület a Megyei Gyermek és Ifjúsági Horgásztábort. A nagy érdeklődésre való tekintettel, no meg a támogatók jóvoltából júliusban két turnusban július 06-tól 13-ig és 20-tól 27-ig szerveztük és bonyolítottuk a szokásos Természetvédő és horgásztáborunkat.
Tíz éves a Megyei Horgásztábor Tiszadobon
Tizedik éve, tizenhatodik alkalommal rendezte meg 2008-ban a Megyei Szövetség és a Tiszadobi Tiszavirág Horgászegyesület a Megyei Gyermek és Ifjúsági Horgásztábort.
A nagy érdeklődésre való tekintettel, no meg a támogatók jóvoltából júliusban két turnusban július 06-tól 13-ig és 20-tól 27-ig szerveztük és bonyolítottuk a szokásos Természetvédő és horgásztáborunkat. A két egyhetes táborba 26 gyermek és ifjúsági korú kezdő, vagy már nagy gyakorlattal rendelkező fiatal érkezett. A táborköltségek felének nagy részét a Megyei Szövetség támogatta. Dr Maleczky Imre Úr a Megyei Szövetségünk elnöke az éves jutalmáról mondott le a táborozni szándékozók javára. Már hagyományosan több éve a Laguna 2-D Kft is hozzájárult anyagilag is a tábor sikeréhez.. A bentlakó táborlakók foglalkozásaihoz csatlakozott három-három fő , akik az éjszakát nem töltötték itt. Igy tizenhat táborozóval és hét állandó felnőtt felügyelővel bonyolítottuk le mindkét táborunkat
A beköltözéskor nem kevés izgalommal foglalták el helyüket a fiatalok. Minden évben vannak visszatérők”, most volt olyan is, aki már tizedik éve. Igaz, hogy Ő már táborvezetői minőségben. A régi barátok harsányan üdvözölték egymást, de most többen voltak azok,akik kissé félénken méregették a többieket. Aztán az esti tábormegnyitó és bemutatkozás után, a szalonnasütés és tábortűz hangulatában feloldódott a kezdeti félszegség, és éjfél körülig tartott az élménybeszámolók és horgásztörténetek mesélése. A heti programjainkat általában az elmúlt évek tapasztalatai alapján és a korösszetételnek megfelelően tervezzük, de mindig kitalálunk valami újat, valami szokatlant, hogy a régi tagjainkat is meglepjük Így tettük ezt ebben az évben is. A hét első napjának délelőttjén bemutattuk Tiszadobot , nevezetességeit, csodálatos természeti értékeit, vizeit, ahol a horgászatokat bonyolítottuk,és már adtunk alapokat a különböző szellemi vetélkedőkhöz. Növény és állatvilág, ezek védelme, és a Tisza szabályozás ökológiára gyakorolt hatása, a jövőre vonatkozó tervek.
Oláh Karcsi nem csak a horogkötésre tanította a nebulókat
Megszokott programként a táborlakóknak a napi horgászatokon kívül célba dobó és etetőanyag célba dobó versenyt, halfogó versenyt, szellemi vetélkedőket tartottunk. Felkészítettük a kezdőnek számítókat,- a két táborban 11 főt- az állami horgászvizsgára, és levizsgáztattuk őket. Ezen kívül a szabadidőben csocsóztunk, sakkoztunk, strandoltunk, és minden táborlakót megtanítottunk evezni, amit az éjszakai bátorságtúra alkalmával be is kellett bizonyítani. A hét közepén éjszakai horgászaton vettünk részt, ahol a legfiatalabbak is legalább éjfélig kitartottak.
A sikeres horgászvizsga után stílusosan kuttyogó fával
avatta fel az ifjú horgászokat
Új programként a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-tudományi Kar Természetvédelmi Állattani és Vadgazdálkodási Tanszék természetvédelmi mérnöki szakon tanuló három hallgatója, Rőthi Eszter, Oláh Eszter, és Poór Ádám,akik táborvezetőként a nyári gyakorlatukat töltötték táborunkban éjszakai természetvédő, és bátorságtúrát szerveztek igen-igen nagy sikerrel.
A számos program egyike volt a gombóc célbadobó verseny
Ugyancsak új programként Stefán János helyi horgász, aki mesteri fokon űzi a stupekoló harcsázást, bemutatta a felszerelés készítését, válaszolt az érdeklődők kérdéseire, és tanácsaival látta el őket.
Utolsó este kellemes meglepetésben részesültek mindkét táborunk lakói. Meglátogatott bennünket a Magyar Pergetőhorgászok Egyesületének két vezetője, neves képviselője, Varga Pál, és Tarsoly Mihály, akik a RAPALA kupát éppen akkor nyerték meg. Egyesületünk nagyon jó kapcsolatot ápol velük, és ennek is köszönhetően értékes és érdekes beszélgetés keretében bemutatták a pergető horgászat szépségeit, a szükséges felszereléseket, műcsalikat.
A pergető horgászok bemutatója nagy siket aratott,
és nem csak a gyerekek körében
A megyei Ifjúsági és Oktatási Szakbizottság elnöke, Oláh Károly és Poór Ádám szakbizottsági tag, valamint Rőthi Eszter, Oláh Eszter egyetemisták, Jónás Gáspár egyesületünk Ifjúsági és Környezetvédelmi felelőse táborvezetőként irányították a tábor életét, Dopita György a He. Ell. Biz.elnöke, Blach Imre a He. alelnöke, Takács Gábor , Debróczki János a programok szervezésében és lebonyolításában vállaltak oroszlánrészt.
A közel 5 kg-os fogással egy-egy gyerek még a felnőttek
sorai között is megállta volna a helyét
A zárónapi horgászversenyen és az ezt követő záróünnepségen sok szülő, nagyszülő és rokon jelent meg, ezzel is felejthetetlenebbé téve a megmérettetést. Megható pillanatoknak lehettünk részesei, amikor az idősebb táborlakók díszsorfala előtt tizenegy –a héten-horgászvizsgát tett horgászjelöltet, ünnepélyes eskütételük után horgásszá avattunk, és ezzel befogadtuk őket a horgászok népes táborába. Szép momentum volt az is, mikor a táborlakók szeretettel köszöntötték Oláh Károly He. elnököt abból az alkalomból ,hogy tizedik éve lelkes szervezője a megyei táboroknak,odaadó pedagógiai munkával neveli, oktatja a fiatalokat a természet szeretetére és védelmére.
Nem csak a versenyek alkalmával, hanem a hét minden napján
zsákmányoltak halat a gyeregek
E jeles esemény színvonalát nagyban emelte,hogy díszvendégként megjelent , dr. Maleczky Imre a Szabolcs-Szatmár Bereg megyei Horgászegyesületek Szövetségének elnöke,Virág Imre alelnöke, Fesztóry Sándor ü. vezető igazgatója, Tarsoly Mihály és Varga Pál a Pergetőhorgászok képviseletében. Sok értékes horgászfelszerelést osztottak ki díjként a gyerekeknek: horgászorsókat, botokat, bottartókat, úszókat és egyéb kisebb de nagyon hasznos kiegészítőket, könyveket. Újabb meglepetésként a Magyar Pergetők Egyesülete minden táborlakót és a segítőket is egy horgászcsomaggal,/ bot, felszereléssel és etetőanyag/ ajándékoztak meg. A táborból üres kézzel senki sem távozott, ki ügyességével, ki okosságával, ki dolgosságával érdemelte ki az oklevelet és az ajándékot.
A hét zárásaként minden résztvevő díjazásban részesült
A tábor zárásaként a résztvevők az általuk fogott halakból készült halászlével, melyet Oláhné Nagy Ágnes főzött- vendégelték meg a hozzátartozókat.
Köszönetet mondunk mindazoknak, akik bármi módon hozzájárultak a tábor sikeréhez. A támogatóknak,a Megyei Szövetségnek, Dr Maleczky Imre úrnak, Dóránt Vilmos úrnak, a táborok állandó támogatójának,a Magyar Pergetők Egyesületének, Varga Pál és Tarsoly Mihály uraknak, azoknak a horgász egyesületeknek akik anyagiakkal is támogatták a gyerekeiket ,a tábor szervezésében és lebonyolításában résztvevőknek akiket az előzőekben már név szerint említettünk,az egyesület vezetőségének. Köszönet illeti Oláh Ágnes, Oláh Zsófia, , és Bodnár Gábor fiatalokat is akik a nem túl látványos „háttérmunkát” biztosították. A reggelik vacsorák készítését, étkeztetések szervezését, lebonyolítását, elsősegélyek nyújtását, és az elsőtáborosok honvágyának csökkentését.
Búcsúzáskor jó volt hallani a gyakran elhangzó mondatot:
„Jövőre ismét találkozunk”
Tiszadob, 2008-08-31
Oláh Károly
egyesület elnök
|