Versenyek : Csónakos Pergető OB. 2012. Csobaji- Chervy forduló |
Csónakos Pergető OB. 2012. Csobaji- Chervy forduló
2012.05.22. 21:30
Csónakos Pergető OB. 2012.
III. forduló
Csobaji holtágak- Chervy forduló
Verseny időpontja: 2012-06-17. vasárnap
Helyszín: Csobaj Csobaji holtág
Rendező:
Magyar Pergetőhorgászok Egyesülete
4461 Nyírtelek, Dózsa Gy. 154.
Varga Pál- Elnök
70/6034002
Tarsoly Mihály- Alelnök
20/3315457
Web: //pergetes.gportal.hu/
A holtág megközelítése Tiszalök- Komp (üzemel napkeltétől napnyugtáig)- Tiszatardos- Csobaj.
Az edzésekre napijegyek válthatók a következő helyeken:
Tiszalök Ősüdülőtelep, Tiszavirág kocsma (Dobó kocsma) 20/2847315
Nyitva tartás 7.00-22.00
Csobaj Fakocsma (a Tisza felé vezető út utolsó utcájában) 30/6468241
Nyitva tartás 7.00-21.00
A napijegyek ára: 2500Ft/nap
A holtágon robbanó motor használata 5 LE-ig megengedett. A verseny napján csak elektromos motor használható!
Csónakok vízre rakása a holtág szakadt parti oldalában lehetséges.
A verseny előtt a parton a sátrazás megengedett, a vízpart és az üdülő övezet között
A vízkezelő elérhetőségei:
Iván László halőr 30/9283857
Igaz Géza ügyvezető, halőr 30/6061597
Verseny lebonyolítása:
5.00 – 5.30 Regisztráció, reggeli
5.30 – 6.00 Technikai értekezlet, sorsolás
6.00 – 6.45 Felkészülés a versenyre
6.45 – 7.00 Kihajózás
7.00 – 12.00 Verseny
13.00 – Ebéd, értékelés, eredményhirdetés
A versenyt a Chervy wobblerek gyártója, Cservenyák Péter támogatja.
A díjazottak között 50 db egyedi készítésű wobblert, valamint egy egyedi gyártású, titánium gyűrűsorral szerelt pergető botot osztunk ki.(a szervező szerinti megosztásban)
Az első három helyezett Chervy kerámia kupával is díjazva lesz.
Versenyszabályok:
1. Horgászni a tó teljes területén, rögzített csónakból szabad. Horgászat közben a parttól és a nádfaltól legalább 5 méter, távolságot kell tartani.
2. A versenyen halradar és elektromos csónakmotor használata megengedett. A csónakra vagy az egyik versenyző ruházatára a rajtszámot jól láthatóan ki kell tenni.
3. A versenyen bármilyen gyári, vagy házi készítésű műcsali használható. Természetes csalival horgászni tilos! (pl.: döglött kishallal való pergetés). A villantók, wobblerek hárrmashorga lehet légyszerű. Önálló, szóló legyek, streamerek használata, beleértve a balinólmos-legyes készséget is, tilos!
4. Csónakról minden csapatnak magának kell gondoskodnia. A saját csónakkal induló versenyzőknél alapfeltétel a csónak menetbiztonsága és előírás szerinti felszereltsége. Kérjük, hogy akik saját csónakot hoznak, legyenek szívesek a csónakokat 6.00-ig vízre tenni, hogy a tájékoztatás és sorsolás zavartalan legyen!
5. A versenyzők a versenyen saját felelősségükre vesznek részt. A rendezőség a versenyen esetlegesen történő balesetekért és keletkezett károkért felelősséget nem vállal.
6. A versenybe beszámít a csuka, a süllő, a balin, a sügér, a kősüllő, a domolykó, a harcsa valamint a fekete sügér fogása. A kifogott, egyéb halakat megfogása után haladéktalanul vissza kell helyezni a vízbe.
7. A halak kíméletes kiemeléséhez minden esetben merítő szákot kell használni! Lip Grip és vágóhorog használata tilos! A halakat a mérlegelésig halzsákban kell élve tartani, szájbilincs használata nem megengedett! Ezen felszerelésekről a versenyzőknek maguknak kell gondoskodniuk. Az elpusztult halakat nem mérik le, azok a versenybe nem számítanak!
8. A fogás tényét a rendezőség felé mihamarabb jelezni kell, hogy a halakat minél hamarabb mérlegelni, és szabadon engedni lehessen.
9. A verseny értékelésébe kizárólag a szájba, vagy a kopoltyúfedő hátsó vonalától előre, a száj közvetlen közelébe akadt, horoggal fogott ragadozó halak számítanak bele. Az értékelésbe csak a hivatalos mérési időn belül bemutatott halak számítanak bele.
10. Értékelés:
Az értékelésben a szabályoknak megfelelően fogott és tökéletes állapotban tartott ragadozó halak orrcsúcstól a farok úszó végig mért hossza a mérvadó (a duó két versenyzője által fogott halak hossza összeadódik). A halak hosszának mérésekor, minden megkezdett cm számít. (Pl.: 65.7 cm-es halat 66 cm-esként ként kell figyelembe venni, és 66 pontot kap. A 65,1 cm-es halat szintén 66 cm-esként kell regisztrálni, és 66 pontot kap.
11. A fogott halak összesített hossza alapján a duók helyezési számot kapnak. Az azonos fogási eredményt elérő duók olyan helyezési számot kapnak, amely az így elérhető helyek átlagával egyenlő.
12. Kötelező edzésnap nincsen, edzeni a tó nyitvatartási ideje és horgászrendje szerint bármikor szabad. Az edzésnapokra érvényes területi engedély ( napijegy) a versenyzőknek kell gondoskodniuk.
A verseny napjára a területi engedélyeket a rendezőség biztosítja.
13. Egyebekben a 2012. január 25-i hatállyal életbe lépett Országos Csónakos Pergető Versenyszabályzat érvényes.
A regisztráció alkalmával minden versenyzőnek ellenőrizve lesz az Állami Jegye, "Tagsági Lap"- Bélyege valamint a Versenyzői Igazolványa!
A versenyre kötelezően előírt felszereléseket a rendezőség nem biztosítja, azokról a versenyzőknek maguknak kell gondoskodniuk. Ezek: halzsák, láthatósági mellény, merítőháló.
CSOBAJI HOLTÁGAK HORGÁSZRENDJE
1.) A holtágon kötelező betartani a Vizi Kresz által előírtakat. A holtágon sporthajóval, géphajóval, jetskyvel, közlekedni, illetve hullámkeltés tilos.
2.) Ugyanakkor a holtágat a horgászokon kívül is bárki használhatja az együtt használat és együttélés írott és íratlan szabályainak betartása mellett, kellő kompromisszum készséget gyakorolva (csónakázás, búvárkodás, napozás, kajakozás, széldeszkázás, illetve egyéb vízi sportok gyakorlása…stb.)
3.) A horgászat során kötelező betartani az Országos Horgászrendet, a tilalmi időket, a méret és mennyiség korlátozásokat, a Fogási Napló előírásait a napi és éves engedélyben foglaltakat valamint jelen Csobaji Holtágak Horgászrendjét, és minden olyan előírást, mely a horgászatra vonatkozik.
4.) A horgászat befejezésekor a vízből el kell távolítani a horgászatra használt karót, bóját. A csónakkal kellő távolságra kell elhaladni, a parton, stégen, csónakból horgászoktól, figyelemmel kell lenni a bevetett készségek helyzetére is.
5.) A kialakult és meglévő nádfalat kímélni szükséges, azt bolygatni, irtani tilos. A nádfalba csónakkal behajtani, azon áthajtani tilos. A csónakot ennek megfelelően kellő távolságra kell a nádfaltól kikötni, úgy hogy a nádfal semmilyen körülmények között ne károsodjon, ne sérüljön.
6.) A horgász köteles a horgászat megkezdése előtt és a horgászat befejezése után is a környezetét rendbe tenni, a szemetet összeszedni és elszállítani (magával vinni!).
7.) A horgász köteles sötétedéstől a horgászhelyét folyamatosan megvilágítani, függetlenül attól, hogy csónakból, vagy partról horgászik.
8.) Az engedéllyel rendelkező horgász horgászati jogosultságát másra – még átmenetileg sem – ruházhatja át, köteles a bevetett készségei mellett tartózkodni. Amennyiben eltávolodna a horgászhelytől ez esetben a bevetett készségeket a vízből ki kell venni.
9.) A megakasztott halra „rádobni” tilos, a horgásznak egyedül kell megbirkóznia a hal kifogásával. A horgász segítése csak addig terjedhet, hogy a vágóhorgot vagy a szákot a keze ügyébe tesszük, vagy a csónakot irányítjuk, de a halat megakasztó horgász helyet a hal kifogásában nem cselekedhetünk.
10.) A vissza nem engedett halat később kifogott más hallal kicserélni tilos.
11.) A partok alámosás elleni védelmét csak engedéllyel és természetes anyagok felhasználásával kívánatos elvégezni, szigorúan tilos környezetszennyező és tájidegen anyagok e célból történő beépítése a partba. (pl: fémlemez, trabant gépháztető, gumiabroncsok, gumi lemez…stb. beépítése tilos)
12.) A parton hétvégi házzal, telekkel rendelkező horgász sporttársak a telkük előtt felállított stégjük horgászati használatára elsőbbséget élveznek, abban az esetben ha valójában horgásznak is. Amennyiben nem horgásznak, kötelesek tűrni, hogy stégükről más horgász sporttársak horgászhasson. A telektulajdonos azt is köteles tűrni - és nem gátolni – hogy más horgásztársak a telkük előtt a parton horgászhassanak, egymás zavarása nélkül.
13.) A partról, a parton lévő fákról a vízbe való beugrálás tilos, baleset és életveszélyes.
14.) Az Országos Horgászrendben nevesítetteken kívül Kiemelt Rendsértésnek minősülnek, azonnali mérlegelés nélküli területi engedély bevonásával jár:
a) Aki másokat erővel és hangoskodással, trágár szavak használatával megpróbál arra bírni, hogy máshol horgásszon, vagy horgászhelyét elhagyja.
b) Aki a meglévő nádfalat rongálja, írtja, abban bármilyen jellegű kárt tesz, a nádfalba csónakkal behajt, vagy keresztülhajt.
c) Aki a foglalt hely tilalom ellenére, magának mégis előjogot indikál és ezt megpróbálja erővel, fenyegetéssel érvényesítésre jutatni.
d) Aki a horgász készségét – a tiltás ellenére, bármilyen módon – a bedobáson kívül úszva, csónakkal, bármilyen más egyéb módon a vízbe be hordja, bejutatja.
e) Aki a horgászat megkezdése előtt és a horgászat befejezése után, a szemetet nem szedi össze és nem szállítja el.
f) Aki a kifogott halakkal nem a lehető legkíméletesebben bánik, lassú fulladásnak teszi ki, vagy a halakat kínlódásos körülmények között tartja, tárolja.
g) Aki a fogott halakat – az előírt módon – nem jegyzi be azonnal a fogási naplóba.
h) Aki a horgász és embertársainak – azok kiszolgáltatottságát látva – a szükséges segítséget nem adja meg, vagy nem hív haladéktalanul a veszélyhelyzet elhárítása érdekében segítséget.
i) Aki a horgászati tevékenysége során az általa észlelt halpuszulásról, halbetegségről, illetve egyéb környezeti kárveszélyről, haladéktalanul nem intézkedik, elsősorban a területi engedélyben megadott telefonszámon a halőröket nem értesíti.
15.) 1.)-13.) pont horgász általi megsértése esetében a halőr a horgászatot megtilthatja, elkövetőt figyelmeztetheti, a hatóságok felé feljelentéssel élhet, területi engedélyt, kiemelkedően súlyos esetben Állami Horgászjegyet bevonhatja, az engedély nélküli eszközöket elkobozhatja elismervény ellenében.
Érvényes: 2006. január 01. napjától.
Horgászatra jogosult, Igaz Géza
Movitex Kft ügyvezetője sk.
|